PH stav - satvebniny
POROTHERM PŘEKLADY 23,8 - kliknout pro zvětšení

POROTHERM PŘEKLADY 23,8

Cihelné POROTHERM překlady 23,8 (70x238x1000 až 3500 mm) se používají jako plně nosné prvky nad okenními a dveřními otvory ve zděných stěnových konstrukcích.

Wienerberger

SLOŽENÝ ROLETOVÝ PŘEKLAD RONO - kliknout pro zvětšení

SLOŽENÝ ROLETOVÝ PŘEKLAD RONO

Keramobetonové překlady RONO A (vnitřní nosný) a RONO B (vnější roletový) se používají ve spojení se ztužujícím věncem a POROTHERM překlady 23,8 jako nosné prvky nad okenní otvory ve vnějších stěnách zděných konstrukcí pro umístění venkovní předokenní roletové schránky.

Wienerberger

PLOCHÉ POROTHERM PŘEKLADY 11,5 a 14,5 - kliknout pro zvětšení

PLOCHÉ POROTHERM PŘEKLADY 11,5 a 14,5

Protože ploché překlady jsou velmi štíhlé prefabrikáty, nejsou nosné samy o sobě. Nosnými se stávají teprve ve spojení s nad nimi vyzděnou nebo vybetonovanou spolupůsobící nadezdívkou – tlakovou zónou. Takový překlad se nazývá překladem spřaženým.

Wienerberger

NOSNÉ PŘEKLADY YTONG - kliknout pro zvětšení

NOSNÉ PŘEKLADY YTONG

Nosné překlady YTONG NOP jsou pórobetonové prvky armované betonářskou výztuží. Používají se pro vytváření nadpraží okenních a dveřních otvorů ve zdivu z přesných tvárnic YTONG; v nosných i nenosných stěnách.

Ytong

NENOSNÉ PŘEKLADY YTONG - kliknout pro zvětšení

NENOSNÉ PŘEKLADY YTONG

Nenosné překlady YTONG NEP a obloukové OBL jsou pórobetonové prvky armované betonářskou výztuží. Používají se pro vytváření otvorů v nenosném zdivu příček z přesných příčkovek YTONG.

Ytong

PLOCHÉ PŘEKLADY YTONG - kliknout pro zvětšení

PLOCHÉ PŘEKLADY YTONG

Ploché překlady YTONG PSF jsou prvky z pórobetonu P4,4-600 vyztužené svařovanou betonářskou výztuží BSt.500. Používají se pro vytváření nadpraží okenních a dveřních otvorů ve zdivu z přesných tvárnic YTONG; v nosných i nenosných stěnách v kombinaci s nadezdívkou. Pro danou tloušťku zdiva se překlad vyskládá z prvků PSF položených na sraz vedle sebe, ze standardně dodávaných prvků, tak lze vytvořit překlady pro zdivo šířky 125, 150, 250, 300 a 375 mm.

Ytong

1

PH stav s.r.o. STAVEBNINY Hodkovice